Pondělí 18. prosince 2017, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner happyend OK
Zlínský kraj
Banner VIP: Devold 600x90 OK

V 6:20 havaroval na zasněžené vozovce asi 5 kilometrů před Starým Hrozenkovem nákladní automobil. Posádka vyvázla bez zranění. Z jedné z proražených nádrží uniká palivo, které hasiči zachytávají. Vozidlo ovšem zasahuje do vozovky tak nešťastně, že blokuje důležitou silnici první třídy.

Vzhledem k obtížným klimatickým podmínkám není jasné, kdy se podaří komunikaci uvolnit. Na cestě je jeřáb, zvažuje se i překládání nákladu.

Počítejte se zdržením v řádu několika hodin, zakončil Tomáš Čech z z HZS Zlínského kraje.

V 09:53 hodin vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů z Otrokovic a Zlína na místo dopravní nehody osobního vozidla Škoda Fabia, ke které došlo na rychlostní komunikaci R 55 z Otrokovic na Hulín. Podle prvotních informací se na místě nacházely zaklíněné osoby.

Po příjezdu jednotek na místo bylo zjištěno, že v havarovaném vozidle cestovaly dvě osoby. Obě po převrácení vozidla utrpěly zranění. Řidič byl zraněn lehce a byl ponechán na místě, jeho spolujezdkyně byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Vyprošťovací práce hasičů se obešly bez použití hydraulických zařízení.

V 11:15 hodin předal velitel zásahu místo události policistům a jednotka se vrátila na stanici do Otrokovic.

V 08:21 hodin byla na operační středisko krajských hasičů oznámena dopravní nehoda, ke které došlo na komunikaci mezi obcemi Šelešovice a Jarohněvice. Na místo opět vyjeli hasiči z Kroměříže. Nehoda vozidla, která blokovala provoz na komunikaci, si vyžádala zranění jedné osoby. Tu po prvotním ošetření transportovali záchranáři do nemocnice. Hasiči provedli odpojení akumulátorové baterie vozidla a jeho převrácení zpět na kola.

Banner Prabos 970 OK