Středa 21. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zlínský kraj

Operátor tísňové linky přijal oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u obce Dolní Němčí na Uherskobrodsku. Na místě zasahovali profesionálové ze stanice Uherský Brod. Osobní vozidlo zn. Škoda Fabia skončilo po převrácení mimo komunikaci.

Při nehodě byla zraněna jeho řidička, která byla zdravotníky transportována do nemocnice. Hasiči provedli zajištění vraku vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin.

K úniku hydraulického oleje v délce asi 1500 metrů na ulici Bobrky ve Vsetíně byli vysláni profesionální hasiči s jedním cisternovým a jedním technicko – chemickým vozidlem.

V době příjezdu hasičů už na místě zasahovali pracovníci technických služeb, kteří prováděli zasypání asi 50 cm širokého pásu oleje na komunikaci. Za využití sorbentů z výbavy vozidel hasičů byl celý pás oleje postupně zasypán a po úklidu byla komunikace ještě opláchnuta vodou. Za necelou čtvrt hodinu byla komunikace uklizena a jednotka ukončila svůj zásah.

Na žádost Policie ČR byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Slavičín na místo nálezu munice v Bohuslavicích nad Vláří. Jednalo se několik desítek samopalových a pistolových nábojů, které byly vhozeny do místního potoku. Na místo nálezu byl povolán i jeden z pyrotechniků zasahujících v nedalekém areálu muničního skladu ve Vrběticích.

Až do doby odvozu munice z místa zásahu poskytovali hasiči pomoc dle požadavků policistů a pyrotechnika. Před dvacátou hodinou byl zásah na místě ukončen.