Škodu za jeden milion korun způsobil požár trafostanice v Rožnově pod Radhoštěm v lokalitě Zubersko. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, příčinou vzniku byla technická závada.
Zásahy | Zlínský kraj

U obce Stupava na Uherskohradišťsku odpoledne zasahovali profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a dobrovolné jednotky z Buchlovic a Koryčan u požáru osobního vozidla. Po příjezdu na místo bylo vozidlo celé v plamenech.
Hasiči ihned k likvidaci požáru nasadili dva proudy vody a během krátké chvíle měli požár uhašený. Řidič vyvázl bez zranění. Vyšetřovatel hasičů jako příčinu požáru stanovil technickou závadu na palivové soustavě a výši škody předběžně stanovil na dvě stě padesát tisíc korun.

Na křižovatce u Biskupic na Zlínsku se střetly dvě dodávky. Jako první na místo přijeli profesionální hasiči ze stanice Luhačovice, kteří poskytli první pomoc jednomu zraněnému spolujezdci.
Následně jej předali přivolaným záchranářům, kteří muže převezli do krajské nemocnice k dalšímu vyšetření. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojení autobaterií. Nakonec uklidili vozovku od střepů a úlomků z aut a vrátili se zpět na svou stanici.
Osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje u rozsáhlého požáru lesního porostu u obce Lhota u Vsetína. Požár na hřebeni kopce zasáhl část rubiska a šíří se dál na mladý lesní porost.
Hasičům zásah komplikuje silný vítr. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjel i vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat příčinu vzniku požáru.

V Uherském Brodě zasahovali hasiči u nehody dvou osobních vozidel, jeden člověk byl zraněn
Ke střetu dvou osobních vozidel došlo dne 20. května 2020 odpoledne na ulici Vlčnovská v Uherském Brodě.

Řidička odpoledne skončila u obce Kudlovice na Uherskohradišťsku se svým vozidlem na střeše mimo cestu. Při nehodě utrpěla zranění a skončila v péči záchranářů. Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii, následně vozidlo přetočili zpět na kola.

Jednotky profesionálních hasičů ze Zlínského i Olomouckého kraje zasahují na 256,5. kilometru dálnice D1, kde havaroval nákladní automobil. Náklad se vysypal na celou komunikaci, unikají provozní náplně.

Úspěšnou záchranu o život cyklisty mají za sebou hasiči ze stanice Vsetín.
Pár minut před jednou hodinou odpolední 18. května 2020 byli vysláni profesionální hasiči k havárii cyklisty do obce Liptál na Vsetínsku. Po příjezdu na místo však…

Požár nákladních automobilů v areálu družstva ve Starém Městě u Uherského Hradiště hasilo šest jednotek hasičů
V areálu zemědělského družstva v Starém Městě u Uherského Hradiště hořely 18. května 2020 zaparkované čtyři nákladní automobily.

Profesionální hasiči z požární stanice Uherské Hradiště zasahovali u nehody osobního automobilu u Ostrožské Lhoty. Automobil vyjel mimo komunikaci a přetočil se přes střechu.
Řidič opustil vozidlo a následně byl sanitním vozem Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje odvezen do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření. Pro potřeby Policie České republiky osvětlovali místo nehody.
Osobní automobil vjel v obci Police do potoku Loučka. Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Valašské Meziříčí. V době jejich příjezdu byl na místě majitel vozidla a Policie České republiky.
Hasiči položili do vodního toku sorbční hady a pokouší se automobil vytáhnout z vody navijákem. Vozidlo bylo vytaženo a předáno majiteli.
V Prostřední Bečvě došlo dnes odpoledne k nehodě motocyklu a dodávky. Na místo nehody byli vyslání profesionální hasiči z Valašského Meziříčí, jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a dobrovolní hasiči obce Horní Bečva.
Při příjezdu hasičů byl už řidič motocyklu ošetřován v sanitním voze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Na místě je Policie České republiky.
Za Uherským Brodem, směrem na Luhačovice, zasahují složky IZS u dopravní nehody nákladního a osobního vozidla.

V Rajnochovicích mezi Trojákem a Tesákem zasahují hasiči u několika ohnisek v lesním porostu
V Rajnochovicích mezi Trojákem a Tesákem v okresu Kroměříž v místní části Kotáry je několik ohnisek požáru v lesním porostu. Požární poplach byl 12. května 2020 v 21:40…
Profesionální hasiči vyjeli do obce Janová, kde osobní automobil narazil do sloupu veřejného osvětlení. Automobil se po nárazu převrátil na střechu. Řidička sama opustila vozidlo. Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje provedla vyšetření řidičky a ponechala ji na místě nehody.
Hasiči čekají na odpojení poškozeného sloupu od přívodu elektrické energie. Na místě je Policie České republiky.

Střet tří osobních vozidel na křižovatce u zimního stadionu ve Zlíně na ulici Březnická uzavřel jeden jízdní pruh. Řidiči tak místem projížděli kyvadlově druhým jízdním pruhem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.
Hasiči ze stanice Zlín pomohli jednomu řidiči na invalidní vozík. Dále u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po zadokumentování nehody Policií ČR uklidili hasiči vozovku od střepů a úlomků z vozidel.

Hasiči v celé republice vyjížděli k desítkám případů souvisejících se silným větrem
Kvůli silnému větru a dešti vyjížděli 11. května 2020 hasiči ke zvýšenému počtu událostí. Největší nárůst zaznamenali mezi 14. a 21. hodinou, kdy vyjeli k 461 událostem.…

V Bystřici pod Hostýnem v místní části Bílavsko havaroval motorkář. Při nehodě utrpěl řidič zranění a skončil v péči záchranářů. Na místě zasahovali i profesionální hasiči z Bystřice pod Hostýnem.

Profesionální hasiči ze stanice Zlín zasahovali v Březůvkách na Zlínsku u havárie osobního vozidla, které po nehodě skončilo na boku. Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření.
Následně převrátili vozidlo zpět na kola. Řidič se z vozidla dostál sám a neutrpěl ani zranění. Příčinu nehody šetří Policie ČR.

Šest jednotek hasičů bylo vysláno k hlášenému požáru v průmyslovém areálu v Tlumačově na Zlínsku. Na požářišti se postupně sjeli hasiči ze stanic Otrokovice, Zlín a Kroměříž a dobrovolné jednotky z Kvasic, Tlumačova a Otrokovic.
Průzkumem místa požáru hasiči zjistili, že hoří odpad z recyklační linky automobilů. K jeho likvidaci použili celkem tři C proudy včetně hasební pěny. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Generální partneři
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- mobilní aplikace pro vyhlášení poplachu jednotkám
- www.hasinet.cz
- info@hasinet.cz
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412



